Najlacnejšie PZP online porovnanie

Najlacnejšie PZP

V dnešných dňoch vám z každého rohu ktosi tvrdí, že vám ponúkne všetko čo najlacnejšie PZP, najvýhodnejšie a zároveň najlepšie. Ako si ale môžete byť istý, že všetko, čo vám niekto nasľubuje, je pravda? My vám vieme poradiť, ako si to overiť a kde skutočne to zistiť  konkrétne v kontexte lacného PZP . Hlavným bodom tohto overovania je kliknúť si na stránku dole. Bude vám bude sprístupnená kalkulačka online na porovnanie rôznych ponúk. Práve tu spravíte porovnanie, keďže umožňuje poskytovať najlacnejšie PZP online porovnanie. Môžete si danú stránku kliknutím hneď otvoriť. Prípadne nás čítať ďalej a dozviete sa aj viac o rôznych typoch pripoistení, ale aj všeobecne o tomto produkte zabezpečenia vozidla, niečo viac.

Koho sa zákon o PZP týka?

Vysokú výpovednú hodnotu má už otázka nadpisu tohto odseku. Keďže ide o zákon, povinnosť uzatvoriť hoc aj najlacnejšie PZP majú všetci a nikto by sa jej nemal vyhnúť. Ak by sa to niekomu „podarilo“ a prišlo by sa na to, daný hazardér by jeho slobodnú voľbu trpko oľutoval. Už len kvôli výške pokuty, ktorá sa týka nerešpektovania tohto druhu nariadenia. Uviedli sme, že túto povinnosť majú všetci, no žiada si to konkretizáciu. Pretože sa týka nielen auta, ale aj iných motorových a nemotorových vozidiel. A teda je na zodpovednosti ich majiteľa, aby sa o zabezpečenie svojho vozidla riadne postaral.

Aké vozidlá sú vhodné na najlacnejšie PZP?

Ako sme uviedli, netýka sa len auta, ale aj iných dopravných prostriedkov, ako sú:

Teda neplatí, že táto povinnosť je aplikovateľná len na motorové vozidla, ale aj na tie nemotorové, ako aj na vozidlá s evidenčným číslom, ale aj bez neho. Môžeme to zhrnúť tak, že je nutné pre všetky vozidlá, ktoré potrebujú mať platný technický preukaz. Nie ste si istý, či do tejto povinnosti spadá aj vaše vozidlo? Preštudujte si zákon o povinnom zmluvnom poistení, ku ktorému budete mať prístup aj na dole uvedenej stránke.

Online kalkulačka vypočíta najlacnejšiu cenu PZPVýhody online žiadosti a PZP porovnania z kalkulačky

Mapujete si zatiaľ len ponuky rôznych poisťovní? Mali by ste vedieť, že online spôsob to bude pre vás to najlepšie, čo môžete urobiť. A to hneď z dvoch hľadísk. Vďaka kalkulačke, ktorá vám urobí bezplatné a rýchle porovnanie ponúk ušetríte hodiny času a rovnako aj stovky eur. Získate to najlacnejšie PZP poistenie.

Je to spôsob, ako ušetriť čas…

Poistenie auta môžete získať za oveľa kratší čas, ako by to bolo, kebyže si o neho idete žiadať osobne. Prípadne ak si len chcete urobiť osobný prieskum ponúk. Porovnanie najlacnejších ponúk PZP  môžete mať vďaka online kalkulačke hotové už do niekoľkých sekúnd. Vašou úlohou len bude  vypísať formulár na hore uvedenej stránke, ktorého vypisovanie vám nezaberie ani 5 minút času. Do 5 minút by ste sa určite nedostali od vášho bydliska do nejakej pobočky poisťovne. Nie to ešte, aby ste sa pustili do osobného prieskumu. Pri výbere osobného spôsobu požiadania by ste si museli vyčleniť až niekoľko hodín z vášho času. Pri online spôsobe požiadania si vybavíte všetko z domu. V podstate od hocikadiaľ, kde máte prístup na internet a v akýkoľvek čas.

Do formulára, ktorý slúži ako kalkulačka na porovnanie ponúk, je nutné zapísať všetky údaje presne. Preto, aby bola prípadne uzatvorená zmluva platná. Ide hlavne o údaje ako sú:

  • rok výroby vozidla,
  • objem a výkon motora,
  • najväčšia prípustná hmotnosť,
  • prevádzková hmotnosť atď.

Dôležité budú aj údaje o majiteľovi vozidla, prípadne doplňujúce informácie, ktoré vám môžu cenu poistného znížiť.

Je to spôsob, ako získať najlacnejšie PZP online

Porovnanie z poistnej kalkulačky vám môže skutočne ušetriť až stovky eur. Najlacnejšie PZP na auto je cez online porovnanie. Keďže porovnáva ponuky rôznych poisťovní, na vaše vozidlo dostanete hneď viacero ponúk. Poistiť si môžete skutočne akékoľvek vozidlo a najlepšiu cenu máte garantovanú. V niektorých prípadoch sa ceny vo výpočte líšia až o 400 eur!

Máte už vybraté najlacnejšie PZP?

Ak ste si z porovnania online vybrali tú najlacnejšiu PZP ponuku, stačí si na ňu len kliknúť, čím o ňu hneď požiadate. Doplníte ešte niekoľko informácii a na mail vám budú odoslané dokumenty ako:

  • návrh a podmienky zmluvy,
  • údaje na zaplatenie poistného
  • dočasná zelená karta, ktorú si je potrebné vytlačiť a nosiť vo vozidle, na ktoré sa vzťahuje. Pretože aj to môže byť predmetom pokutovania. Táto karta platí 30 dní, čiže dbajte na to, aby ste dovtedy zaplatili poistné. Potom vám bude poštou doručená  zelená karta a vy si môžete spokojne jazdiť.

Za neplatnú/neuzavretú zmluvu hrozia vysoké pokuty

Ak ste si vedomý toho, že vášmu autu už uplynula doba platnosti PZP, odporučíme vám, aby ste si čím skôr zabezpečili nové. Pretože, ak vás stopne hliadka PZ, pokute z nerešpektovania zákona sa asi nevyhnete. A verte tomu, že nejde o malé číslo, pretože vyčíslená môže byť až v stovkách eur. To platí aj vtedy, aj keď si nie ste vedomý toho, že platnosť zabezpečenia tohto druhu vám už skončila. Jednorazovou pokutou by ste niekoľkonásobne preplatili možno aj cenu ročného najlacnejšieho PZP. Je teda rozhodne lepšie pre vaše dobro, aby ste si jednotlivé dátumy kontrolovali a povinnosti plnili. Ako sme si už vyššie naznačili, predmetom pokutovania môže byť aj to, ak sa pri kontrole neviete preukázať zelenou kartou. A to aj keď ju máte, len ste si ju zabudli napr. doma.

Ak sa stane v oboch nepriaznivých prípadoch (za neplatnú prípadne neuzavretú zmluvu tohto zabezpečenia) horšia udalosť, ako je len zastavenie vozidla PZ, napr. že s takým vozidlom spôsobíte dopravnú nehodu, zaplatíte ešte viac. Nezaplatíte len škody spôsobené sebe a všetkým iným vozidlám zapojených do nehody. Zaplatíte aj štátnu pokutu, ktorá môže byť až v miliónoch eur, o čom sa môžete tiež dočítať v zákone. Nerešpektovania tohto druhu zákona si teda radšej dvakrát premyslíte, aby ste potom jediný krok neľutovali do konca života.

Najlacnejšie PZP pre auto či motorové vozidlo všeobecne, je najrýchlejšie získateľné online pomocou porovnania ponúk. Ak by ste si o ňom chceli prečítať ešte niečo viac, tak je ústrednou témou aj v tomto Wiki článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *